Informacje ogólne

Pomysł zorganizowania imprezy sportowej, która swoim zasięgiem obejmuje teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, zrodził się pod koniec 2013 roku. W związku z tym powstało Stowarzyszenie „Biegający na Wzniesieniach”, które zostało zarejestrowane w sądzie. W krótkim czasie zrealizowano wiele pomysłów, zdobyto środki na początkową działalność, powstała strona internetowa. Nasza organizacja składa się z osób, które czynnie uprawiają sport, ale też z ludzi, którzy chcą pomóc w zorganizowaniu tak dużego przedsięwzięcia. I Bieg na Wzniesieniach odbył się 14 września 2014 roku i zakończył się sukcesem. Na starcie stanęło 266 biegaczy, z których najlepsza w kategorii OPEN kobiet była Agnieszka Olejniczak. Najlepszym w kategorii OPEN mężczyzn został Piotr Burdka ustanawiając rekord trasy (37:46). II edycja Biegu na Wzniesieniach odbyła się 13 września 2015 roku. W biegu wystartowało 230 dorosłych biegaczy oraz prawie 100 młodych zawodników. Tym razem rekord trasy wyśrubował Patryk Stypułkowski, który ukończył 10 kilometrowy dystans w czasie 34:06. Najlepszą kobietą była Dorota Zatke, która złamała barierę 44 minut. W tym roku 3. edycja Biegu na Wzniesieniach, który odbędzie się 1 października. Start, podobnie jak przy poprzednich edycjach, zaplanowano na godzinę 11:00. Biuro zawodów będzie działać już od godziny 8:00, gdzie uczestnicy biegu odbiorą pakiety sportowe wraz z podarunkami od naszych sponsorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy, ale też ich rodziny, znajomych i przyjaciół. Podczas wydarzenia przewidzianych jest wiele atrakcji, które zainteresują nie tylko uczestników biegu. Na każdą osobę, która ukończy bieg, czeka okolicznościowy medal. Jest to piękne udekorowanie wielkiego wysiłku, jaki każdy z biegaczy wkłada we współzawodnictwo.

Ważne punkty na mapie

Sort

Pożyteczne informacje

Nie wiesz jak do nas trafić? Na mapie znajdziesz najważniejsze punkty na mapie biegu wraz ze startem i metą. Dzięki dodatkowej opcji, wpisując dokładny adres, z którego do nas podróżujesz, wyświetlone zostaną wskazówki dojazdu.

  • Kliknij na mapie na zielony punkt startu
  • Poniżej rozwinie się menu z opcją „dojazd z”
  • Wpisz swój dokładny adres i kliknij „idź”
  • Poniżej wyświetlą się wskazówki dojazdu. Powodzenia!
Na 5 kilometrze trasy znajdzie się punkt regeneracyjny. W połowie dystansu każdy z biegaczy będzie mógł uzupełnić płyny. Również na mecie każdy z uczestników biegu otrzyma wodę.
Idealne do biegania drogi Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zachęcają swoim urokiem i pięknem. W każdej porze roku zapewniają wspaniałe widoki, a ich uroda motywuje do jeszcze większego wysiłku. Oto najciekawsze szlaki, po których bieganie sprawi największą przyjemność:

  • SZLAK CZARNY: MOSKWA – BYSZEWY – BOGINIA – SKOSZEWY STARE
  • SZLAK BRZEZINY – TADZIN
  • SZLAK STRYKÓW – WARSZEWICE
  • ZIELONY SZLAK
Więcej informacji na temat szlaków w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich znajdziecie na stronie: https://pkwl.parkilodzkie.pl/ w zakładce „Turystyka”.